Mieszkańcy Jastrowia doczekają się pływalni?

21.11.2023   Autor: Kamil Kończewski
329---81
Kryty basen powstanie w Jastrowiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy miasta i okolic będą mogli skorzystać z pływalni najszybciej w 2027 roku. 

Mieszkańcy Jastrowia marzą o basenie. Wiele osób jeździ na pływalnie w Pile, Wałczu, a nawet do Szczecinka.  

W przyszłorocznym budżecie burmistrz zaplanował pieniądze na przeprowadzenie analizy finansowo-budowlanej. Burmistrz zakłada, że basen mógłby powstać przy ulicy Kolejowej, w miejscu, gdzie znajduje się zlikwidowane boisko do piłki nożnej. Budowa mogłaby potrwać 3, 4 lata.  Wstępny kosztorys zakłada, że budowa miałaby kosztować około 32 milionów złotych. Burmistrz liczy na dotację.  
- Zależy nam na klasycznej pływalni 25-metrowej, z 4-6 torami. Do tego drugi basen do nauki pływania dla najmłodszych dzieci. Bardzo prosta strefa relaksacyjna. Powiedzmy sauna ewentualnie jakaś grota solna, jakieś jacuzzi - mówi Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowie. 

Utrzymanie pływalni nie jest jednak tanie. Bilety od indywidualnych klientów nie zapewnią utrzymania obiektu. Burmistrz zapowiada, że strać się będzie o dotację z Ministerstwa Sportu na obowiązkowe zajęcia dla dzieci z wychowania fizycznego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group