Uroczystości i imprezy w Święto Niepodległości

10.11.2023   Autor: Redakcja
---69

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w naszym regionie odbędzie się wiele uroczystości, koncertów i wystaw artystycznych. Będzie także coś dla sportowców.  

W Pile będzie się dużo działo. Na Stadionie Powiatowym przy ulicy Okrzei ruszy coroczny bieg. Wcześniej jednak uczestnicy odśpiewają hymn Polski.  - Dla każdego z uczestników, bez względu na to czy jest to osoba dorosła, czy jest to dziecko przewidzieliśmy pamiątkowe medale, ale również poczęstunek. Będą rogale marcińskie, jeszcze kilka innych atrakcji - zaprasza starosta pilski Eligiusz Komarowski. Między innymi piknik bezpieczeństwa i konkursy dla najmłodszych. W trakcie imprezy odbędzie się kwesta na rzecz Piotra Brosza – ratownika medycznego, który zmaga się z glejakiem mózgu.  
 

Natomiast na lotnisku w Pilskim  Muzeum Wojskowym mieszkańcy miasta będą mogli wziąć udział w niepodległościowej grze terenowej.  - Każdy, kto do nas przyjedzie dostanie mapę z naszym terenem. Na tej mapie będą zaznaczone punkty. Te punkty to będą ukryci ludzie, których trzeba odnaleźć i otrzymać od nich wskazówki, po to, żeby znaleźć rozwiązanie - zachęca do udziału dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego Przemysław Olszyński. A przy okazji można będzie obejrzeć wojskowe eksponaty i zjeść kiełbasę z grilla.  
 

Koncertowo natomiast będzie w pilskiej Szkole Muzycznej. Już w piątek uroczysty koncert z okazji 20-lecia galerii Muzeum Staszica.  - Podczas tego koncertu wystąpią na początku artyści naszej szkoły. Otworzą koncert muzyką Chopina - mówi Andrzej Czaja, dyrektor Szkoły Muzycznej w Pile. 

W Chodzieży będzie tradycyjnie. Najpierw msza w kościele św. Floriana, później złożenie wiązanek pod pomnikiem przy urzędzie miasta...

- Następnie zapraszamy tradycyjnie wszystkich mieszkańców Chodzieży obecnych na uroczystościach na rogale świętomarcińskie - namawia burmistrz Chodzieży Jacek Gursz.  Po południu koncert “Syberyjskie opowieści” w Chodzieskim Domu Kultury, a na koniec wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek w parku przy bibliotece.  


W Złotowie natomiast muzealnicy zapraszają na wystawę dotyczącą V dzielnicy związku Polaków w Niemczech.  - Będzie można zobaczyć eksponaty, które pochodzą z naszego muzeum, ale również z muzeum pilskiego oraz z Centrum Idei Rodła Domu Polskiego w Zakrzewie - nakłania dyrektorka Muzeum Ziemi Złotowskiej Kamila Krzanik-Dworanowska

Święto Niepodległości w Czarnkowie będzie stało pod znakiem sportu. Zawodnicy spotkają się na starcie corocznego biegu. - Będzie to już 24 edycja Biegu Niepodległości, w którym udział bierze w tym roku rekordowa ilość osób, czyli około 450 uczestników -  wyjaśnia dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czarnkowie Patryk Dziabas. W niedzielę natomiast spod Miejskiego Centrum Kultury ruszy rowerowy rajd rogala Marcińskiego.  


W Wałczu odbędzie się turniej piłki siatkowej pod patronatem olimpijki Małgorzaty Glinki.  - To będzie około 10 boisk na naszej nowej hali. Bardzo nas to cieszy, że to jest pierwszy turniej. Miesiąc temu oddaliśmy do użytku nową halę. Teraz zaczyna funkcjonować - zachwala dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu Zdzisław Ryder. W zawodach wezmą udział 52 drużyny. W sumie ponad 200 osób.  
 

O dokładnym harmonogramie poszczególnych wydarzeń i imprez pisaliśmy w tym miejscu

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group