Dwa dni, pięciu zatrzymanych i kilogram narkotyków

11.10.2023   Autor: Redakcja
634---260
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu w krótkim czasie zatrzymali 5 podejrzanych o narkotykową przestępczość. Funkcjonariusze w ciągu dwóch dni ujawnili łącznie blisko kilogram różnych narkotyków.

Wałeccy policjanci nieustannie prowadzą działania ukierunkowane na przestępczość narkotykową. Angażują się w nie policjanci ze wszystkich wydziałów jednostki, a zwalczanie przestępczości narkotykowej to jeden z priorytetów komendy. Przed weekendem został zatrzymany 21-latek, który miał przy sobie jak i w miejscu zamieszkania znaczne ilości różnych narkotyków.

– Ujawniona i zabezpieczona przez funkcjonariuszy ilość narkotyków wskazywała, iż środki te miały przeznaczenie handlowe. Kolejny to 39- i 20-latek, którzy również posiadali narkotyki. Ponadto 20-latek odpowie za prowadzenie pojazdu wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi oraz za kierowanie pojazdem pod działaniem marihuany – informuje st. asp. Beata Budzyń, rzeczniczka prasowa wałeckiej policji.
W ciągu tylko dwóch dni policjanci zabezpieczyli kilogram różnych narkotyków. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Na okres dwóch miesięcy wobec 20-latka i wobec 39-letniego mężczyzny na okres jednego miesiąca. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozory policyjne. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Zdjęcia: KPP Wałcz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group