Profile aluminiowe powstawać będą w strefie ekonomicznej

08.10.2023   Autor: Mateusz Manthai
245---160
Pierwszy inwestor w trzcianeckiej strefie inwestycyjnej. Działkę w południowej części miasta kupiła firma zajmująca się produkcją aluminiowych profili. Działkami są zainteresowani kolejni inwestorzy.   

- Strefa powstała po to, żeby zachęcić zarówno tych lokalnych inwestorów, jak i zewnętrznych do zainwestowania w gminie Trzcianka. Po to między innymi, żeby były podatki z tytułu podatków od nieruchomości i żeby tutaj lokalny i zewnętrzny biznes się rozwijały. Pierwszą działkę w strefie inwestycyjnej nabyła spółka polska, ale z kapitałem włoskim, która produkuje matryce do tłoczenia elementów aluminiowych - powiedział Marcin Buśka, Urząd Miejski Trzcianki. 
Strefa inwestycyjna Trzcianka Południe zlokalizowana jest przy drodze wojewódzkiej prowadzącej do Czarnkowa. Do sprzedaży przygotowanych jest 6 działek. W strefie wyznaczone są już parcele o powierzchni około 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kolejne przedsiębiorstwa pytają już o najbliższe przetargi. Te mają się odbyć jeszcze w październiku. Miasto będzie jeszcze budować tam drogi i uzbrajać tereny we wszystkie potrzebne media.
Przeczytaj więcej o: trzcianka, strefa ekonomiczna w Trzciance,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group