Ponad milion złotych dla klubów sportowych

05.10.2023   Autor: Redakcja
---1139
Ponad milion złotych dla pilskich klubów sportowych. Takie wsparcie w ciągu roku przekazało miasto. Teraz kluby dostały drugą transzę.  
 
Największą kwotę dostała Enea Polonia Piła. Klub żużlowy otrzymał 600 tys. zł w tym 100 tys. od sponsora Asta Arena. Dla czarnego sportu to duży zastrzyk.  
 
- Ten poprzedni rok nie był łatwym rokiem, nie udało się wszystkiego zrealizować i wygrać tak jak byśmy chcieli, aczkolwiek myślę, że progres jest dosyć duży, i wierzę, że sezon 2024 Polonii Piła będzie przełomowym, chociażby dlatego że mamy nowego menadżera - przekonuje Dariusz Słowiński, wiceprezes klubu Enea Polonia Piła. 
 
To Hans Nielsen, dla którego to pierwszy trenerski angaż w Polsce. Branżowe media okrzyknęły jego przyjazd do Piły transferowym hitem. Miasto lada moment będzie rozstrzygać przetarg na przebudowę stadionu. Wpłynęły trzy oferty. Piła dostała 17 mln zł dotacji rządowej, a z własnej kasy musi jeszcze dołożyć 4,5 mln zł na ten generalny remont.  
 
- My może jesteśmy jak ta krowa co daje dużo mleka, ale mało ryczy, jesteśmy raczej od zaplecza, od pracy - żartuje Piotr Głowski, prezydent Piły. 
 
Akademia Siatkówki Braci Lach dostała od miasta 160 tys. złotych na rozwój piłki siatkowej kobiet. W styczniu akademia otrzymała 80 tys. zł na to...  
 
- Żebyśmy grali w tym sezonie w czwórce, najlepszych czterech zespołach ligi kobiet - zapewnia Przemysław Lach, wiceprezes Klubu Sportowego Akademia Siatkówki Braci Lach. 
 
75 tys. zł wsparcia z miasta otrzymał teraz Klub Piłkarski KP Piła. Wcześniej klub dostał 100 tys. zł.  
 
- To nam pozwoli realizować naszą misję, cele jakie postawiliśmy przed sobą: szkolenie młodzieży, gra w 5 lidze, jeśli chodzi o naszą drużynę seniorską - tłumaczy Mariusz Januzik, dyrektor sportowy KP Piła.   
 
Dwa ostatnie kluby dostały też mniejsze dotacje na szkolenia młodzieży.  
fot. UM Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group