Klub dla rodziny w gminie Szydłowo

21.09.2023   Autor: Jakub Sierakowski
738---248
Klub dla rodziny w gminie Szydłowo, to nowy projekt z szeregiem powszechnie dostępnych usług i zajęć, który znajduje się w Starej Łubiance.

Wielkopolski Klub Rodziny charakteryzuje się przede wszystkim szerokim zakresem oferowanych usług. Szerokim i powszechnie dostępnym.

– Mamy tutaj w planach między innymi zajęcia z psychologiem – indywidualne i grupowe, z neurologopedą konsultacje neurologopedyczne, zajęcia grupowe również z zajęciami dla osób z orzeczeniami o niepełnosprawności. Ponadto mamy w planach smart club, czyli szkołę przedsiębiorczości – mówi Klaudia Tamas, GOPS Szydłowo, koordynatorka Wielkopolskiego Klubu Rodziny.

Dodatkowo zajęcia edukacyjne dla rodziców, międzypokoleniowe warsztaty kulinarne i zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla rodziców maluchów. Na zajęcia można się zapisać za pośrednictwem mediów społecznościowych czy poprzez stronę internetową Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Na powstanie centrum gmina otrzymała 100 tys. złotych ze środków województwa wielkopolskiego.
Na tym nie kończą się zmiany w polityce społecznej i rodzinnej gminy.

– Bardzo mocno akcentujemy politykę prorodzinną. Chcemy, żeby rodziny się rozwijały, czuły stabilizację, bezpieczeństwo i wsparcie. Cieszę się, że realizujemy teraz reformę i przekształcamy Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej na Centrum Usług Społecznych. Rozszerzamy katalog usług dla naszych mieszkańców – mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt gminy Szydłowo.

A to znaczy, że Centrum Usług Społecznych będzie dostępne dla każdego mieszkańca gminy, bez żadnych kryteriów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group