Bydgoszczanki najlepsze na pilskim parkiecie

12.09.2023   Autor: Redakcja
---
Zwycięstwem Pałacu Bydgoszcz zakończył się turniej towarzyski piłki siatkowej kobiet o puchar posła Grzegorza Piechowiaka. Drugie miejsce w zmaganiach zajęła drużyna gospodyń, Enea KS Piła. 
 
To był prawdziwy siatkarski maraton. Od piątku do niedzieli rywalizowały w grodzie Staszica cztery zespoły. Do Piły przyjechał Pałac Bydgoszcz, który przygotowuje się do sezonu w najwyższej klasie rozgrywek. Turniej uzupełniły zespoły które rywalizować będą 1 lidze. To Sokół Mogilno, Enea Energetyk Poznań oraz gospodynie turnieju Enea KS Piła. Bezkonkurencyjne były zawodniczki z Bydgoszczy, które pokonały wszystkie swoje rywalki, bez straty seta. Drugie miejsce zajęły zawodniczki z Piły. Podopieczne trenera Damian Zemło przegrały z Pałacem Bydgoszcz 0:3 i zwyciężyły Energetyk Poznań i Sokół Mogilno 3:0. 
 
- Nikt się nie obrazi, że to jest 30, 40% naszych możliwości, nie obrażając totalnie naszych przeciwników. Oni są w innym cyklu może. Może mają inne cele na ten turniej - tłumaczy Damian Zemło, trener Enea KS Piła. 
 

 
Trzecie miejsce przypadło zawodniczkom z Mogilna, które wygrały jeden pojedynek z Eneą Energetykiem Poznań 3:0.  
 
- Nie starczyło nam sił na trzy dni grania, takiego na fajnym poziomie. Ale mecz wczorajszy z Poznaniem i mecz z Bydgoszczą daje nadzieję że w lidze możemy coś zwojować - mówi Aleksandra Szczepańska, KS Sokół Mogilno.  
 
Rozgrywki 1 ligi siatkówki kobiet rozpoczną się 30 września. Enea KS Piła swój pierwszy mecz rozegra na wyjeździe, a rywalem będzie Sokół Mogilno.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group