Znamy kandydatów do Senatu

07.09.2023   Autor: Redakcja
1103---1419
Józef Kołos (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość), Janusz Kubiak (KW Prawo i Sprawiedliwość), Justyna Przybył (KW Nowa Demokracja - Tak) oraz Adam Szejnfeld (KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni) to na chwilę obecną zarejestrowani przez Państwową Komisję Wyborczą kandydaci do Senatu z okręgu wyborczego nr 88, obejmującego powiaty pilski, złotowski, czarnkowsko-trzcianecki, chodzieski i wągrowiecki. Z kolei w okręgu nr 99 obejmującym m.in powiat wałecki jest troje kandydatów. 

Trwa rejestracja przez PKW kandydatów do Sejmu i Senatu. Na pełny obraz sytuacji, szczególnie w przypadku kandydatów do Sejmu będziemy musieli poczekać, jeszcze nawet kilka dni. Wiele komisji okręgowych będzie rozpatrywać zgłoszenia dziś, jutro, a może nawet i w sobotę. Są OKW, które nie podjęły decyzji co do zgłoszeń nawet sprzed trzech dni. Jeszcze wiele się może zmienić. Nazwiska, które już są zarejestrowane, oczywiście pozostaną. Teraz może ich już tylko przybywać. Czy tak będzie w naszym okręgu? Zobaczymy. 
Na chwilę obecną w okręgu nr 88 pewnych jest czworo kandydatów.
  • Reprezentujący Konfederację rolnik z Kosztowa Józef Kołos, jednocześnie członek partii politycznej Samoobrona.
  • Drugi to adwokat Janusz Kubiak członek Partii Prawo i Sprawiedliwość, zasiadający już swego czasu w Senacie w latach 2005-2007, należąc wówczas do Ligi Polskich Rodzin. Bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora w wyborach w 2011 i 2015 roku. W latach 2002-2005 był radnym Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.
  • Jedyna kobieta w tym gronie to emerytowana policjantka z Lubasza Justyna Przybył, członek partii Nowa Demokracja - Tak. 
  • Czwartym kandydatem jest obecny senator Koalicji Obywatelskiej, prawnik Adam Szejnfeld. W tych wyborach wystartował również z KW Koalicji Obywatelskiej. Był posłem do Sejmu III, IV, VI i VII kadencji, a także posłem do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. 

W okręgu nr 99 obejmującym m.in. powiat wałecki o mandat senatorski ubiegają się:
  • Barbara Aściukiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) - nauczycielka, radna powiatu kołobrzeskiego, należąca do Prawa i Sprawiedliwości
  • Janusz Gromek (KW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni) - członek Platformy Obywatelskiej, były wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego oraz obecny senator
  • Mariusz Nagórski (KW Konfederacja Wolność i Niepodległość) - pedagog z Drawska Pomorskiego, członek partii Konfederacja Ruch Narodowy
15 października w wyborach wybierzemy 100 senatorów na 4-letnią kadencję. 

fot. senat.gov.pl/twitter

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group