32. Półmaraton Signify za nami

04.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
---

Ponad 1200 zawodników wystartowało w minioną niedzielę w 32 Półmaratonie Signify w Pile. Najszybciej na mecie pojawił się Kamil Karbowiak z Brzegu. Z kolei wśród pań najlepsza była Monika Brzozowska z Czerwonaka.

W tegorocznej edycji półmaratonu, oprócz zawodników z Polski, na starcie pojawili się biegacze z Ukrainy, Białorusi, Brazylii, Hiszpanii, Niemiec czy Wielkiej Brytanii. W stawce zabrakło natomiast zawodników z Kenii. Zawody ukończyły 1244 osoby. - Wśród mężczyzn nie było zaskoczenia, bo Kamil Karbowiak jest jednym z lepszych zawodników w Polsce. Cieszę się, że wygrał. Wśród kobiet niespodzianka, bo była bardzo dobra zawodniczka z Ukrainy, z bardzo dobrym rekordem, a na mecie była dopiero trzecia - powiedział organizator 32. Półmaratonu Signify Henryk Paskal.

Biegacz klubu Air Zone Warszawa, zawody ukończył z czasem 1:06:55. Zdaniem zwycięzcy, trasa była bardzo szybka, a zawodnicy wysoko postawili poprzeczkę. - Chciałem ten bieg rozegrać taktycznie, biec z pierwszym zawodnikiem, który był w stawce do 20 kilometra i z ostatniego kilometra rozegrać atak, żeby był korzystny wynik - dodał zwycięzca półmaratonu Kamil Karbowiak. Drugi na mecie ze stratą 13 sekund pojawił się Ukrainiec Bogdan Semenovych, a trzeci był Bartosz Romaniuk ze Wschowy.

Wśród kobiet, 21 kilometrów najszybciej pokonała Monika Brzozowska- Biegłam tu po raz pierwszy. Trasa jak dla mnie rewelacja, zwłaszcza, że zrobiłam rekord życiowy, więc to wszystko mówi za siebie - nie kryła zadowolenia zwyciężczyni półmaratonu Monika Brzozowska. Drugie miejsce w kategorii pań zdobyła Monika Stachowska z Piły, a trzecia była Natalia Semenovych z Kijowa.