Cztery nowe poradnie w pilskim szpitalu

31.08.2023   Autor: Artur Maras
163---120
Cztery nowe bezpłatne poradnie specjalistyczne powstaną w pilskim szpitalu. Łącznie przy ul. Rydygiera będzie funkcjonować ich dwadzieścia.

– Poradnia jest dla pacjenta bardzo istotnym elementem w procesie leczenia. Pacjent, który trafia do poradni jest wstępnie przygotowany, trafia potem do szpitala, potem dalsza diagnostyka i dalsza obserwacja pacjenta odbywa się w poradni, dlatego tak ważnym elementem było, żeby te poradnie przywrócić. To jest trend światowy i z tego trzeba zdawać sobie sprawę, że szpital i hospitalizacja ma być tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie ma możliwości wyleczyć pacjenta skutecznie bez hospitalizacji – tłumaczy Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.
Z czterech nowych poradni pacjenci będą mogli korzystać od września. Są one bezpłatne. Będą to poradnie: reumatologiczna, neurologiczna, chirurgiczna oraz ortopedyczna i traumatologii narządu ruchu. Na wizytę w poradniach można umawiać się dzwoniąc pod numer tel. 67 210 65 55.

Łącznie w pilskim szpitalu funkcjonować będzie dwadzieścia poradni specjalistycznych. Dyrekcja placówki nie wyklucza powstania kolejnych. Rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia trwają – zapewnia dyrektor Szafrański.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group