Masz psa, masz obowiązki. Uważaj, żeby mandat ci o nich nie przypominał

21.08.2023   Autor: News4Media
707---283
Każdy właściciel psa powinien znać swoje obowiązki. I zasady, których trzeba przestrzegać na spacerze. W przeciwnym razie możemy nieźle oberwać po kieszeni.

Jeśli wybierzemy się z naszym psem na spacer, to musimy pamiętać, że jesteśmy z nim w miejscach publicznych. I że wtedy obowiązują inne zasady niż w domu. Ale po kolei…

Psy, które są pod naszą opieką, przede wszystkim muszą być na smyczy, nawet jeśli właścicielowi wydaje się, że potrafi nad nim zapanować w każdej sytuacji. Zdrowy rozsądek podpowiada, że to tylko zwierzę i że nie można do końca przewidzieć, jak się zachowa.

Jeśli zatem nasz pies biega bez smyczy poza ogrodzeniem domu lub w miejscu publicznym: w parku czy na ulicy lub zostawimy go przed sklepem bez opieki, to grozi nam za to mandat od 50 do 250 zł. Jeśli nasz pies biega na nieogrodzonej posesji, jest bez opieki w miejscu publicznym lub puszczamy go wolno podczas spacerów, co zagraża zdrowiu, a nawet życiu innych ludzi, może nas to kosztować do 500 zł kary.
Sprzątanie po psie, to kolejny obowiązek ich właścicieli. Tym, którzy zlekceważą ten obowiązek grozi za to mandat w wysokości 500 zł. Psie kupy zbieramy – przypomnijmy dla porządku – do woreczka na psie odchody i wyrzucamy nie do kosza na bioodpady, a do zmieszanych odpadów niesegregowanych.

Jak widać po tym zestawie zasad i obostrzeń, bycie właścicielem psa jest nie tylko przyjemnością, ale i poważnym obowiązkiem. Oraz pracą, którą musimy wykonać i nad sobą, i naszym pupilem.

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group