Masz 40 lat lub więcej? Zbadaj się za darmo

17.08.2023   Autor: Artur Maras
837---
Osoby powyżej 40. roku życia nadal mogą skorzystać z pakietu bezpłatnych badań profilaktycznych. Ministerstwo Zdrowia przedłużyło program. W dodatku mogą z niego ponownie skorzystać osoby, które zbadały się w poprzedniej edycji.

– W tej chwili program Profilaktyka 40 Plus jest przedłużony i mogą skorzystać z niego osoby, które przebadały się rok temu. Jeżeli od ostatniego badania minął rok, to można skorzystać po raz drugi. Warto zaznaczyć, że nie ma tutaj limitu do jakiego wieku można z takiego programu skorzystać. Jest to pakiet podstawowych badan, ale wyniki takich badań dają odpowiedź, czy coś niepokojącego dzieje się w naszym organizmie – mówi Marta Żbikowska-Cieśla, rzeczniczka poznańskiego oddziału NFZ.

Na stronie pacjent.gov.pl znajdziemy interaktywną mapę z listą placówek, które wykonują bezpłatne badania w ramach programu. W naszym regionie są to trzy podmioty. W Pile klinka Ars Medical, w Kaczorach przychodnia Salve przy ul. Chodzieskiej 6, a w Czarnkowie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. Kościuszki 94. Wystarczy zgłosić się do takiej placówki z dowodem osobistym, a wcześniej wypełnić na Internetowym Koncie Pacjenta ankietę, która pomoże ocenić czynniki ryzyka. Pakiet obejmuje m.in. przeglądowe badania krwi i moczu. Jak podkreślają lekarze tylko regularne badanie się pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych chorób, a to zawsze daje większe szanse na wyleczenie lub utrzymanie dobrej kondycji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group