„Joker z siatkarskiej talii. 20 lat bez happy endu”

29.06.2023   Autor: Jakub Sierakowski
1043---50
„Joker z siatkarskiej talii. 20 lat bez happy endu”, to tytuł najnowszej książki znanego spikera, konferansjera i naszego redakcyjnego kolegi Wojciecha Dróżdża. Jej wydanie było doskonałą okazją do wspomnień związanych z latami świetności męskiej siatkówki w Pile.

A wspomnieniami dzieliły się osoby, które współtworzyły historię pilskiej, męskiej siatkówki. To m.in. bracia Przemysław i Michał Lachowie, trener Jarosław Kubiak i Jerzy Jasiński – były prezes klubu. Ten ostatni mówił np. o wykorzystywaniu potencjału drużyny pomimo wielu perypetii finansowych na przestrzeni lat.

– Jestem dumny, że miałem przyjemność współpracować z takimi osobami, jak Włodek Winkler, Czesław Kolpy, Jarek Kubiak. Bo to byli fachowcy, którzy z naszą młodzieżą zrobili maksymalnie dużą pracę, żeby ich umieścić w tym miejscu, w jakim byli na firmamencie siatkarskim  – wspomina Jerzy Jasiński, były prezes Jokera Piła.

A to objawiało się chociażby w kilku medalach Mistrzostw Polski Juniorów, Kadetów i Młodzików, zdobywanych głównie na przełomie wieków. Wszystkie najważniejsze informacje o Jokerze zebrał nasz redakcyjny kolega. Wojciech Dróżdż na napisanie tej książki poświęcił niemal rok, korzystając ze wspomnień swoich i innych osób oraz wielu notatek.

– Towarzyszyły mi zdecydowanie emocje pozytywne. Tego się z pamięci nie wyrzuci. Przemek Lach na spotkaniu powiedział, że powinno się pamiętać to, co dobre. Nasz mózg czasami rejestruje złe momenty, ale ja w przypadku Jokera koncentruję się na pozytywach. Jest ich bardzo dużo – mówi Wojciech Dróżdż.

A jeden z nich to awans do Plus Ligi i gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2005/2006, co paradoksalnie okazało się początkiem końca marzeń o zakotwiczeniu w tej lidze na dłużej. Kilka miesięcy przed awansem, ze sponsorowania klubu wycofał się główny sponsor.

Książkę o Jokerze można kupić bezpośrednio u autora, kontaktując się z nim za pomocą mediów społecznościowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group