Wałczanka najlepsza w Igrzyskach Europejskich!

22.06.2023   Autor: Redakcja
294---215
Wałecka kajakarka Karolina Naja wraz z Dominiką Putto, Adrianną Kąkol oraz Anną Puławską zdobyły pierwszy dla Polski złoty medal podczas odbywających się w Krakowie III Igrzysk Europejskich. Nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom w finale wyścigu na 500m.

Polki od samego początku upatrywane były wśród faworytek i nie zawiodły oczekiwań. W eliminacjach pokazały próbkę swoich umiejętności, a w finale wałczanka Karolina Naja, Dominika Putto, Adrianna Kąkol i Anna Puławska znów były poza zasięgiem rywalek. Polki od początku wyścigu prowadziły. Tuż za nimi znajdowała się osada Niemek. Biało-czerwone w drugiej części dystansu jeszcze powiększyły swoją przewagę i minęły linię mety jako pierwsze. Drugie finiszowały Niemki, a trzecie Dunki.
To drugi medal dla Polski podczas krakowskich igrzysk. Wcześniej brąz zdobyli kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula w konkurencji C2 na dystansie 500 metrów. Obaj również są absolwentami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu.

Igrzyska Europejskie w Krakowie są jednocześnie Mistrzostwami Europy w kajakarstwie.