Szejnfeld z nagrodą PPP

16.06.2023   Autor: Redakcja
---860

Senator Adam Szejnfeld otrzymał podczas forum liderów partnerstwa publiczno-prywatnego indywidualną osobistą nagrodę PPP Excellence za uruchomienie ustawy z 2008 roku, która była napędem dla rozwoju partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce. 

-PPP to szansa na oszczędzanie publicznych pieniędzy, a jednocześnie realizowanie ważnych publicznie przedsięwzięć, tak w zakresie usług, jak i inwestycji. Rozwój jednak partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce nie powinien i nie może być uzależniony od tego czy poszczególnym minister uznaje PPP za dobrą i oczekiwaną, by nie powiedzieć priorytetową formę realizacji zadań publicznych, ale opierać się powinien na horyzontalnej polityce Rady Ministrów, którą każdy resort byłby zobowiązany realizować - powiedział nagrodzony jeszcze w 2012 roku.  

Nagroda dla senatora została wręczona na uroczystości z okazji 15-lecia ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Adam Szejnfeld był posłem na Sejm w 5 kadencjach, w latach 2007-2009 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki, a następnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Obecnie sprawuje mandat senatora z ramienia koalicji Obywatelskiej z okręgu pilskiego.  

fot. Forum Liderów PPP, Adam Szejnfeld

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group