Sprawcy serii włamań zatrzymani

01.06.2023   Autor: Redakcja
1001---521
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 28 do 29 lat w związku z serią włamań, do których doszło w ostatni weekend na jednym z osiedli w Pile. Sprawcy kilkukrotnie wchodzili na tereny firm, gdzie z zaparkowanych pojazdów kradli paliwo. Dwóch z nich będzie odpowiadać w warunkach recydywy.

Nocą 27 maja trzech sprawców włamało się na teren ASTA LOGISTICS. Mężczyźni próbowali ukraść paliwo z zaparkowanych pojazdów. Nie udało im się, bo zostali spłoszeni. Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego. Udało się ustalić pojazd, jakim poruszali się sprawcy, a dzięki zamontowanym kamerom monitoringu uzyskano również ich wizerunki.

Dwa dni później funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili aktualne miejsce przebywania sprawców i zatrzymali na jednej z posesji w gminie Człopa dwóch braci w wieku 28 i 29 lat oraz 28-letniego mężczyznę na terenie gminy Tuczno.

– Jak się okazało, 27 maja trzej sprawcy dokonali kradzieży narzędzi znajdujących się w jednym z zaparkowanych pojazdów, uszkodzili mienie w postaci ogrodzenia jednej z firm, a także usiłowali dokonać kradzieży paliwa z pojazdu ciężarowego. Funkcjonariusze, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że dwaj bracia są odpowiedzialni także za dokonanie podobnych przestępstw, do których doszło w ciągu ostatnich kilku tygodni. Za każdym razem sprawcy włamywali się na tereny przedsiębiorstw, skąd zabierali zgromadzone w samochodach ciężarowych lub pojazdach specjalistycznych paliwo – informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji.
O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Łączne straty jakie wyrządzili swoim działaniem szacowane są na kwotę ponad 13 tysięcy złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. 28-letni mieszkaniec gminy Tuczno odpowie za kradzież, uszkodzenie mienia oraz usiłowanie włamania. Natomiast dwaj bracia usłyszeli dodatkowo jeszcze 3 zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Obaj popełnili przestępstwa w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi im nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group