Powiat chodzieski dołączył do znanej akcji turystycznej

01.06.2023   Autor: Mateusz Manthai
237---162
Powiat chodzieski dołączył do sieci znaczków turystycznych. Drewniany krążek jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu w danym miejscu. W Polsce funkcjonuje ponad 1000 znaczków, w tym kilkanaście w naszym regionie.

– Po weekendzie majowym prowadziłem 80-osobową grupę rodziców z dziećmi na Gontyniec i spotkaliśmy tam trzy osoby, które nie były z powiatu chodzieskiego, nie były z naszą grupą. Porozmawialiśmy z nimi i okazało się, że są z Leszna i Poznania. Byli tu dlatego, że wspólnie weszliśmy w sieć znaczków turystycznych i efekty tego są po prostu namacalne. Ci kolekcjonerzy znaczków podróżują po całym kraju. Dzięki tym znaczkom powiat chodzieski będzie na tej mapie coraz bardziej rozpoznawalny – mówi Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski.
Drewniane znaczki można kupić w miejskiej bibliotece. Jeden z nich przedstawia historię chodzieskiej porcelany. Na krążku widnieje filiżanka ze znanej wszystkim serii "Iwona". Drugi znaczek nawiązuje do walorów turystycznych powiatu. Znajdziemy na nim szlaki piesze i rowerowe oraz najwyższe wzniesienie Pojezierza Wielkopolskiego – Gontyniec. Do tej pory sprzedano ponad 60 znaczków. Starostwo już zapowiada kolejne emblematy. Docelowo każda gmina powiatu ma posiadać swój własny, oryginalny znaczek turystyczny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group