Bezpłatne badanie aorty brzusznej

25.05.2023   Autor: Jakub Sierakowski
688---308
 Mężczyźni w wieku od 50 do 69 lat mogą zapisywać się na USG aorty brzusznej. To profilaktyczna akcja, która może uratować życie.

– Tętniak nie daje nam żadnych oznak. Tak naprawdę nie wiemy, czy go mamy, czy go nie mamy. Z osób, które u nas zdiagnozowaliśmy, a zdiagnozowaliśmy niemal 200 tętniaków, niektórzy panowie są już po operacji. Mieliśmy nawet przypadek, że prosto z badań musieliśmy przewieźć pacjenta na salę operacyjną, bo istniało już zagrożenie życia. Ten pan też nie wiedział, że ma w sobie tętniaka – mówi Anna Matusewicz-Potocka, koordynatorka programu zdrowa aorta.

Dlatego w przypadku tętniaków aorty bardzo ważna jest profilaktyka. Jego pęknięcie może bardzo szybko doprowadzić do śmierci. Dotychczas w ramach programu przebadano ponad 8 000 osób, u ponad 200 zdiagnozowano tętniaka. Program zakłada również po diagnozie i operacji 3-letnią, darmową pomoc medyczną twórcy projektu prof. Grzegorza Oszkinisa.
I chociaż bezpłatne badania dla mężczyzn w wieku 50-69 lat mieszkających w województwie wielkopolskim, odbędą się dopiero 24 czerwca w szpitalu powiatowym w Pile, to zapisać się można już teraz.

Telefonicznie – pod numerem: 503 075 095 lub mailowo: zdrowaaorta@arterieart.com. Należy podać imię, nazwisko, pesel, nr telefonu oraz miasto, w którym będzie wykonywane badanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group