Więcej połączeń autobusowych w powiecie pilskim

17.05.2023   Autor: Magdalena Grzegorzewska
592---13
Od poniedziałku w powiecie pilskim kursuje więcej autobusów. Łatwiej mają m.in. mieszkańcy Ujścia, uczniowie dojeżdżający do szkoły średniej w Łobżenicy oraz mieszkańcy gminy Szydłowo chcący załatwić sprawę w urzędzie gminy.  

PKS Piła uruchomił nową linię Wysoka - Łobżenica oraz zwiększył liczbę kursów z Ujścia do Piły. Natomiast Towarzystwo Przewozowe z Wałcza rozszerzyło swoją linię o Tarnowo oraz Jaraczewo w gminie Szydłowo. W sumie zmiany w połączeniach objęły 8 miejscowości powiatu pilskiego. 

- Do tej pory realizowaliśmy połączenia na odcinku około 1800 km dziennie. Dzisiaj ta liczba już zaczyna powoli dotykać 3000 km, dokładnie 2 800 - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
Do ośmiu zagęściła się liczba kursów z Piły do Ujścia, Nowej Wsi Ujskiej i Chrustowa. Do Szydłowa dojeżdża od teraz 8 autobusów, a na trasie Wysoka - Łobżenica jest 5 par kursów dziennie. Tam i z powrotem. 

- Na nowej linii szacujemy, że może się tam większe grono pasażerów pojawić od września, bo ona jest tak skonstruowana ta linia, aby zabezpieczyć potrzeby uczniów dojeżdżających do szkoły ponadpodstawowej w Łobżenicy - tłumaczy Anna Chmura, kierownik działu przewozów pasażerskich w PKS Piła. 

Uruchomienie nowych połączeń było możliwe dzięki dofinansowaniu, jakie powiat pilski otrzymał z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Umowa obowiązuje do końca roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group