Jakie są rodzaje łóżeczek dziecięcych i które warto wybrać?

02.05.2023   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Jakie są rodzaje łóżeczek dziecięcych i które warto wybrać?

Narodzinom dziecka zawsze towarzyszą miesiące przygotowań. Jednym z ważniejszych zakupów z myślą o swoim dziecku jest zakup łóżeczka. Przez kolejnych kilkanaście miesięcy będzie ono jednym z ważniejszych sprzętów w pokoju dziecka. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie łóżeczko dziecięce wybrać, w tym artykule poznasz wszystkie ich rodzaje, łącznie z ich zaletami oraz wadami. Przykłady poniższych łóżeczek znajdziesz na stronie https://www.bobowozki.com.pl/pozostale-artykuly/lozeczka-dla-dzieci/p/217_260.

Klasyczne łóżeczko drewniane

Takie łóżeczko kojarzy chyba każdy z nas. Ma wyjmowane szczebelki i stelaż z regulacją wysokości. Najczęściej dostępne jest w dwóch lub trzech kolorach, czyli biały, różowy i naturalnego drewna. Swoim nieprzemijającym wyglądem oraz prostą, niezawodną konstrukcją podbija serca rodziców i dzieci już od pokoleń. Jest to stosunkowo tanie łóżeczko, które dzięki kompaktowym rozmiarom z powodzeniem może służyć nawet do 2 roku życia. Jego zaletą jest wszechstronność użytkowania oraz to, że po wyjęciu szczebelków, można go dosunąć np. do łóżka rodziców.

Łóżeczka turystyczne

Jest to szczególny rodzaj łóżeczek składanych, które w prosty sposób można złożyć i schować do specjalnego pokrowca. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w czasie podróży i wakacyjnych wyjazdów. Stelaż wykonany ze stali oraz obicia z wytrzymałego tworzywa sprawiają, że łóżeczko turystyczne jest stosunkowo lekkie, ale bardzo mocne. W zależności od modelu może ono mieć wiele przydatnych kieszeni, posiada również parę kółek, ułatwiających transportowanie i zmianę miejsca położenia.

Łóżeczko dostawne

Łóżeczka dziecięce bardzo często zostają umieszczone w sypialni rodziców, tuż przy głównym łóżku, w którym oni śpią. To niezwykle wygodne i praktyczne rozwiązanie, szczególnie dla mamy, która nie musi daleko odchodzić do nocnego karmienia pociech. Takie łóżeczko dostawne może mieć zdejmowany jeden bok oraz posiadać płynną regulację wysokości stelaża, aby ustawić go na tej samej wysokości co materac. I w tym przypadku może to być łóżeczko wykonane z drewna lub tworzywa. Łóżeczka dostawne to świetne rozwiązanie zarówno w małych i dużych sypialniach. Decydując się właśnie na takie łóżeczko, powinniśmy zwrócić uwagę na jego wymiary. Łóżeczka, które można powiększyć przez dołożenie do środka dodatkowego elementu to bardzo praktyczne rozwiązania.

Czym się kierować wybierając łóżeczko dziecięce?

Bardzo duży wybór łóżeczek dostępnych w sklepach nie ułatwia podjęcia ostatecznej decyzji o zakupie. Co zatem powinno mieć znaczenie dla nas, jako przyszłych rodziców, a także dla naszego dziecka? Oczywiście będzie to bezpieczeństwo, a także wygoda korzystania z danego modelu łóżeczka.

  • Bezpieczne łóżeczka — tradycyjne łóżeczka drewniane to solidne konstrukcje, które z powodzeniem wytrzymają obciążenie naszym dzieckiem. Kupując łóżeczka wielofunkcyjne lub tradycyjne, szczególnie te wykonane z tworzywa, powinniśmy sprawdzić dopuszczalne dla nich obciążenie.
  • Dodatkowe wyposażenie — łóżeczka dziecięce bardzo często zamieniają się w miejsce do zabawy i pielęgnacji niemowlaka. Pomagają w tym np. przewijaki, nakładane na górę łóżeczka. Wiele z nich ma w komplecie takie i inne akcesoria, które umilają dziecku czas spędzony w łóżeczku, pozwalają nam również kontrolować śpiące dziecko. Do tego służy np. elektroniczna niania, z możliwością przesyłania obrazu i dźwięku.

Kiedy już wiesz, jakie są rodzaje łóżeczek dziecięcych, nie pozostaje Ci nic innego jak zajrzeć do sklepu internetowego bobowózki i poszukać najlepszego łóżeczka dla swojej pociechy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group