Debiut Salonena, czyli Polonia jedzie do Tarnowa

27.04.2023   Autor: Redakcja
1134---778
Poznaliśmy awizowane składy na niedzielny mecz 2. ligi żużlowej pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów a Enea Polonią Piła. W składzie gości zadebiutuje Fin Timi Salonen.

W minioną niedzielę poloniści nie sprostali na własnym torze OK Bedmet Kolejarzowi Opole, przegrywając wyraźnie 39:51. Względem tego meczu trener Waldemar Cisoń na niedzielny pojedynek w Tarnowie postanowił trochę zamieszać składem. Pojawili się Piotr Gryszpiński oraz Timi Salonen. Co prawda ten pierwszy był do dyspozycji szkoleniowca w pojedynku z Kolejarzem, jednak nie pojawił się ani razu na torze. Z kolei dla tego drugiego trzeci mecz Polonii w lidze będzie debiutem. Oprócz tej dwójki w Tarnowie zobaczymy Artura Mroczkę, Olega Michaiłowa, Kacpra Szopę, Dana Glikesa i najlepiej punktującego spośród polonistów w ostatnim meczu Daniela Hendersona. Zabrakło miejsca dla Marcina Jędrzejewskiego oraz Jonasa Knudsena.

Trener "Jaskółek" Stanisław Burza ma o czym myśleć. W meczu z Polonią nie może skorzystać z najlepszego swojego żużlowca Matica Ivacica (17 pkt w meczu ze Stalą Rzeszów). Słoweniec podczas kwalifikacji do mistrzostw Europy we włoskim Terenzano zaliczył groźny upadek. Co prawda nie doznał żadnych złamań, ale jest na tyle poobijany, że jego występ w niedzielę jest mało prawdopodobny. Choć być może w Tarnowie liczą, że zdąży się wykurować, ponieważ pod numerem 12 nie ma żadnego awizowanego zawodnika. W tarnowskiej ekipie ostatnio próżno było szukać znanego pilskim kibicom Oskara Bobera, teraz został wyznaczony do jazdy w pierwszej parze z Piotrem Piórą. Do drugiej trafił Ernest Koza, który błysnął w tygodniu podczas eliminacji do mistrzostw Polski w Rybniku, zdobywając 9 pkt. Z juniorami, czyli Mateuszem Gzylem i Williamem Drejerem nadal ma jeździć Rene Bach
Trenerzy mogą jeszcze dokonać do dwóch zmian w swoich zespołach. Początek spotkania w niedzielę 30 kwietnia o godz. 17.00. 

Awizowane składy na mecz Grupa Azoty Unia Tarnów - Enea Polonia Piła

Enea Polonia Piła
1. Artur Mroczka
2. Oleg Michaiłow
3. Piotr Gryszpiński
4. Daniel Henderson
5. Timi Salonen
6. Kacper Szopa
7. Dan Gilkes

Grupa Azoty Unia Tarnów
9. Oskar Bober
10. Piotr Pióro
11. Ernest Koza
12.
13. Rene Bach
14. Mateusz Gzyl
15. William Drejer

fot. Enea Polonia Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group