Stan zagrożenia epidemicznego zostanie zniesiony

21.04.2023   Autor: Artur Maras
---471
Do końca czerwca rząd zniesie stan zagrożenia epidemicznego, a w raz z nim obostrzenia. Termin ten zapowiedział w Pile minister zdrowia Adam Niedzielski.  
 
- W tej chwili zostaną przygotowane odpowiednie dwa rozporządzenia. Jedno to rozporządzenie dotyczące stanu epidemicznego i ono wskaże konkretną datę zniesienia stanu, którą przewidujemy w tej chwili na 30 czerwca, a drugie rozporządzenie, które dotyczy restrykcji w tym czasie, będzie oznaczało prawdopodobnie zniesienie pewnych rygorów które są w tej chwili - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia. 
 
Mowa m. in. o odejściu od obowiązku noszenia maseczek w aptekach. Nadal będzie trzeba je zakładać w placówkach medycznych, w tym w przychodniach czy w szpitalach. Temat ten był omawiany we wtorek na Radzie Ministrów. W związku z plagą Covid-19 w marcu 2020 roku w Polsce wprowadzono stan epidemii. Został on rozporządzeniem rady Ministrów zniesiony w maju ubiegłego roku. Od tego momentu nadal obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.  
Według danych Ministerstwa Zdrowia tylko w ciągu ostatniego tygodnia koronawirusem zakaziło się niemal 5 tys. osób. Z czego 64 zmarły. 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group