Powstała organizacja koordynująca pracę stowarzyszenień

26.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
---

W Złotowie ruszyło Centrum Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości “Mierz Wysoko”. Jego zadaniem jest przede wszystkim pomoc oraz koordynowanie współpracy pomiędzy stowarzyszeniami, wolontariuszami oraz przedsiębiorcami.    

Na początek centrum zorganizowało spotkanie integracyjne organizacji pozarządowych. W czwartek kilkudziesięciu przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Złotowa podsumowało swoje działania w ostatnim czasie. Była to też okazja do podzielenia się uwagami na temat organizowania imprez i związanych z tym problemów. I właśnie “Mierz Wysoko” ma w tym pomagać i koordynować pracę stowarzyszeń. 

- Każdy z nas ma swoje pomysły, swój kalendarz. A taka organizacja, która by to potrafiła scalić, zebrać daje dodatkową siłę. Tam, gdzie można coś wzmocnić, coś poprawić. Także abyśmy my sami siebie wspierali budując kalendarz imprez na przykład. mówi Piotr Witecki Złotowski Korpus Ekspedycyjny 

Centrum “Mierz Wysoko” zadba także o organizację różnego rodzaju szkoleń dla stowarzyszeń i przedsiębiorców. 

- Mamy zaplanowany cykl szkoleń z kompetencji miękkich, szkolenia z uzyskiwania środków zewnętrznych. Szkolenia również dla przedsiębiorców. Czy to z otwierania firmy i inne tego typu. Dodatkowo chcemy zorganizować coś takiego jak darmowe konsultacje z radcą prawnym, doradcą podatkowym oraz księgową. - wymienia  Agata Stachera Centrum Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości “Mierz Wysoko” 

Wszystko to oczywiście za darmo. Obecnie Centrum Wsparcia Aktywności i Przedsiębiorczości “Mierz Wysoko” mieści się w złotowskim ratuszu. Później przeniesie się do budynków przylegających do remontowanej aktualnie Wieży Ciśnień przy ul. Wodociągowej 1.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group