Wyjątkowa zbiórka w wyjątkowo trudnym czasie

23.03.2023   Autor: Artur Maras
1172---89
Przedświąteczna zbiórka żywności ruszy już w najbliższy piątek. Przez dwa dni w sklepach i marketach w Pile i regionie stać będą kosze na artykuły spożywcze. Zebrane produkty Pilski Bank Żywności dostarczy potrzebującym jeszcze przed świętami. Ekonomiści wyliczają, że dla Polaków będą to rekordowo drogie święta.

Małgorzata Morawska od lat zbiera żywność dla potrzebujących. Kobieta nie wyobraża sobie, aby nie wesprzeć przedświątecznej akcji Banku Żywności w Pile i w tym roku.

– Uważam, że jak komuś się pomaga, czujemy się bardziej potrzebni. Miło jest popatrzeć na ludzi, u których możemy wywołać uśmiech na twarzy, bo to nic nie kosztuje, a sprawia to przyjemność temu, który pomaga i temu, który korzysta z tej pomocy – mówi Małgorzata Morawska, wolontariuszka.Pilski Bank Żywności w samej Pile wspiera ponad 3,5 tys. osób. W subregionie ponad 30 tys. Potrzebujących z każdym rokiem przybywa. W dodatku według ekonomistów to będą rekordowo drogie święta. Widzą to również przedstawiciele banku żywności w swojej codziennej pracy.
– Wprawdzie inflacja wynosi 18%, ale żywność według GUS-u podrożała o 40%! Chcielibyśmy, aby na wielkanocnym stole wśród tych, którzy mają niskie dochody, którzy są bardzo biedni i potrzebują pomocy, nie zabrakło tych produktów, które sami chcemy widzieć podczas wielkanocnego śniadania – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile.

Najlepiej, aby była to żywność z długim terminem przydatności do spożycia taka jak: kasze, oleje, makarony, ale także słodycze. Kosze na dary pojawią się w ponad setce sklepów w regionie już w piątek 24 marca. Akcja potrwa dwa dni.

– Mamy zgody w 23 sklepach na terenie Piły. Będzie tam stało sześć organizacji i dziesięć szkół. Jeżeli chodzi o teren, to w 23 gminach w 88 sklepach wolontariusze będą czekali na państwa hojność – Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile.

Akcję można także wesprzeć finansowo. Wystarczy wejść na stronę zbiorkazywnosci.pl i wybrać kwotę przelewu. Paczki z żywnością trafią do potrzebujących jeszcze przed świętami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group