Trwa przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania

23.03.2023   Autor: Mateusz Manthai
718---305
Trwa remont niebezpiecznego skrzyżowania w Trzciance. Teraz powstanie tam rondo. Prace powinny zakończyć się w przyszłym miesiącu. Na czas budowy wyznaczono objazdy.

Do tej pory na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Staszica w Trzciance często dochodziło do kolizji. Ścisła zabudowa mieszkaniowa nie pozwalała kierowcom dostrzec nadjeżdżających samochodów. Sami też zachowywali się nieostrożnie.

– Niestety kierowcy nie stosowali się do przepisów. Nie zatrzymywali się na znaku “STOP”, wymuszali pierwszeństwo. Chcemy ten problem zlikwidować albo zminimalizować – tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

W miejscu starego skrzyżowania powstanie małe, przejezdne rondo. Poprawa bezpieczeństwa i zwiększenie przepustowości drogi to najważniejsze cele tej inwestycji. Teraz jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Na czas budowy wprowadzono objazdy ulicami Słoneczną, Broniewskiego i Słowackiego. Na skrzyżowaniu trwają już pierwsze prace. Modernizację wykonuje firma ASTA-BUD.
– Naszym zadaniem jest rozebranie istniejących krawężników, ustawienie ich w nowej lokalizacji, wykonanie ronda z krawężników granitowych, wykonanie frezowania profilującego i ułożenie nowych warstw bitumicznych z odpowiednimi spadkami – mówi Jarosław Lemański, kierownik budowy.

Koszt przebudowy skrzyżowania to 320 tysięcy złotych. Środki w całości pochodzą z budżetu gminy Trzcianka. Drogowcy mają zakończyć prace w przyszłym miesiącu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group