Złapany na gorącym uczynku

20.03.2023   Autor: Redakcja
696---275
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 43-letniego mężczyznę, który usłyszał ostatecznie aż 14 zarzutów związanych z włamaniami do domów, mieszkań, a także plebanii. Sprawca działał nie tylko na terenie powiatu pilskiego, ale również wałeckiego, złotowskiego i chodzieskiego. Straty jakie wyrządził swoim działaniem są szacowane na ponad 190 tysięcy złotych.

W ostatnim czasie na terenie Piły doszło do kilku włamań do domów jednorodzinnych, mieszkań oraz plebanii. W większości przypadków sprawca wybijał szyby w oknach, przez które wchodził do środka i zabierał cenne przedmioty oraz gotówkę.

– Na podstawie wykonanych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności został wytypowany sprawca. Policjanci uzyskali również informacje o tym, iż mężczyzna może przebywać na terenie sąsiedniego powiatu. 15 marca kryminalni udali się na jedno z osiedli domów jednorodzinnych w Wałczu, gdzie zauważyli mężczyznę. Ten na widok policjantów zaczął uciekać, ale po krótkim pieszym pościgu był już w rękach mundurowych. Policjanci zabezpieczyli przy nim biżuterię i zegarki, które - jak się okazało - pochodziły z przestępstwa dokonanego kilka minut wcześniej informuje st. sierż. Wojciech Zeszot, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.
W mieszkaniu mężczyzny mundurowi zabezpieczyli również gotówkę w różnych walutach, pozostałą biżuterię oraz elektronikę, która pochodziła z przestępczego działania. Mężczyźnie postawiono 11 zarzutów związanych z dokonaniem włamań oraz 3 z przypadkami jego usiłowania. Przestępstwa, których dokonał mężczyzna miały miejsce na terenie powiatu pilskiego, wałeckiego, złotowskiego oraz chodzieskiego. W większości przypadków łupem padała najczęściej gotówka, biżuteria, elektronika oraz przedmioty kolekcjonerskie.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pile 43-letni mieszkaniec Piły został tymczasowo aresztowany. Sprawca działał w warunkach recydywy, przez co kara za popełnione przestępstwa może zostać zwiększona i sięgać nawet 15 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group