Budżet obywatelski w Jastrowiu

15.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
---284
Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Jastrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy gminy mogą oddać swój głos do końca marca. 
 
- Serdecznie zachęcamy do oddania głosów na zgłoszone projekty. Ponieważ tylko cztery maksymalnie z tych dziesięciu zgłoszonych będziemy mogli w tym roku zrealizować. Głosowanie odbywa się za pomocą dedykowanej platformy, która jest podłączona pod naszą stronę jastrowie.pl i za pomocą platformy można oddawać tylko te głosy. Oddając głos musimy zwrócić uwagę na to, gdzie jesteśmy zameldowani. Ponieważ to jest nasza baza, z której zaciągamy dane. Jeśli ktoś nie posiada meldunku na terenie gminy może oddać głos, ale tylko po kontakcie z koordynatorem projektu składając oświadczenie, że jest mieszkańcem gminy Jastrowie. Wówczas koordynator umożliwia takie głosowanie i ta osoba uprawniona może zagłosować - mówi Agnieszka Głyżewska-Klofik, zastępca burmistrza Jastrowia. 
W głosowaniu na wybrany projekt może wziąć udział także osoba niepełnoletnia. Jedynym warunkiem jest zgoda opiekuna prawnego. Mieszkańcy Jastrowia sami zgłosili projekty. Między innymi zaproponowali budowę ścieżek edukacyjnych, boisk do koszykówki czy doposażenia placu zabaw.

Na tegoroczny Jastrowski Budżet Obywatelski ratusz przeznaczył 120 tysięcy złotych. Koszt każdego z dziesięciu zgłoszonych projektów wynosi 30 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group