Dotacja na mieszkania chronione dla niepełnosprawnych

17.02.2023   Autor: Mateusz Manthai
---130
Trzy mieszkania chronione dla osób z niepełnosprawnościami powstaną w naszym regionie. Dofinansowanie na ten cel z Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu dostały Piła i Chodzież.  
 
– To była kwota dofinansowania ponad 3 miliony złotych dla 16 mieszkań, które będą przystosowane dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Program ma na celu, ażeby osoby, które były w jakiś sposób wykluczone z normalnego funkcjonowania w społeczeństwie będą mieli, gdzie zamieszkać, w odpowiednich warunkach mogły integrować się ze społeczeństwem, po prostu normalnie żyć - zapewnia Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski. 
W Pile ma powstać jedno mieszkanie dla dwóch osób z orzeczeniami o niepełnosprawności. Miasto dostało na ten cel 94 tysiące złotych.

266 tysięcy dostała Chodzież. Tam budowlańcy wyremontują dwa mieszkania, w których zamieszka 9 osób. Warunkiem udziału w programie jest to, aby niepełnosprawni nie wymagali całodobowej opieki. Mieszkania chronione mogą być prowadzone przez ośrodki opieki społecznej lub organizacje pozarządowe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group