Pilski Bank Żywności buduje nową siedzibę

07.02.2023   Autor: Artur Maras
1147---
Bank Żywności w Pile będzie miał nową siedzibę. Uroczyście wmurowano kamień węgielny pod tę inwestycję. Nowa hala magazynowa pozwoli na dystrybucję większej ilości jedzenia dla potrzebujących z terenu dawnego województwa pilskiego.  
 
Nowa siedziba pilskiego Banku Żywności powstaje przy ul. Polnej. Działkę pod budowę za symboliczna złotówkę, przekazało wcześniej miasto. Inwestycja warta jest kilka milionów złotych. 2,5 mln pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, reszta to pieniądze, które dołożyły samorządy. Fundamenty i stalowa konstrukcja hali już stoją. 
 
- Będziemy mieli nowoczesne pomieszczenia wysokiego składowania bez wewnętrznych barier, słupów, które tam mieliśmy w tej starej siedzibie, bardzo niziutkiej. Będziemy mogli więc przyjmować dużo większe ilości żywności. Będziemy mieli dużą chłodnię, dużą mroźnię. Bardzo duża pula produktów, które do nas docierają to są produktu świeże - mówi Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile. 


 
Budowa nowej siedziby zakończy się w czerwcu. Potem trzeba będzie jeszcze ją wyposażyć i przenieść się ze starej obok cmentarza komunalnego. Co powinno zająć nie dłużej jak kwartał. Dzięki nowej hali żywność trafi do większej liczby potrzebujących, bo i możliwości magazynowe będą znacznie większe, niż w starych barakach przy Motylewskiej. 
 
- Przewidujemy dwie bramy, które umożliwią nam równoczesne obsługiwanie dwóch samochodów. Może być coś takiego, że przyjedzie tir, będzie rozładowywany w dużej bramie, a niezależnie w mniejszej bramie będziemy równocześnie obsługiwać organizację, która przyjechała po żywność - tłumaczy Stanisław Borecki, dyrektor Banku Żywności w Pile. 
 
Dzięki współpracy z ponad setką organizacji pożytku publicznego pilski Bank Żywności dociera z pomocą do ponad 40 tys. osób, głównie z terenu dawnego województwa pilskiego. W samej Pile to ponad 3,5 tysiąca osób.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group