Nowe boiska przy złotowskim Rolniczaku

06.02.2023   Autor: Kamil Kończewski
716---72

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie wzbogaci się o nowe obiekty sportowe. Jeszcze w tym roku uczniowie kształcący się w budynku przy ul. 8 Marca będą mogli ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego w komfortowych warunkach.

Budowa kompleksu sportowego to kolejny etap modernizacji popularnego “Rolniczaka”.

- Pierwszy etap w tej chwili jest w trakcie, modernizacja głównego obiektu szkolnego. Drugi etap jest to budowa boiska wielofunkcyjnego i zaplecza sportowego przy tej szkole - mówi Ryszard Goławski, starosta złotowski.

Obecnie w Złotowie żaden obiekt sportowy nie jest w stanie zapewnić lekkoatletom optymalnych warunków do trenowania. Przy ul. 8 Marca takich problemów nie będzie, ale bieżnia lekkoatletyczna to nie wszystko, co tam powstanie.

- Boisko do gry w piłkę nożną o nawierzchni sztucznej. Powstanie wielofunkcyjne boisko do siatkówki, tenisa, koszykówki. Dodatkowo bieżnie do lekkoatletyki. Pole do pchnięcia kulą, do skoku w dal, do skoku wzwyż - wymienia Przemysław Masternak z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie.

Z nowych obiektów będą mogli korzystać uczniowie szkoły oraz sportowcy na co dzień trenujący lekkoatletykę. Już wiadomo, że każdy finał “Czwartków Lekkoatletycznych” na szczeblu powiatowym będzie się odbywał właśnie przy ul. 8 Marca. Całkowity koszt budowy kompleksu sportowego to ponad 5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z “Polskiego Ładu”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group