Strażacy z Czarnkowa podsumowali miniony rok

29.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
1071---267
Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Czarnkowie podsumowali ubiegły rok. W spotkaniu wziął udział Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ratownicy rozmawiali o szansach i zagrożeniach wynikających z ich ciężkiej służby.  


W spotkaniu wzięli udział strażacy zawodowi i ochotnicy, samorządowcy oraz przedstawiciele Lasów Państwowych. Ratownicy rozmawiali o problemach związanych z łącznością w lasach. Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej wskazał, że właśnie w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim często występują trudności z komunikacją podczas akcji. Strażacy mają jednak na to receptę.- Mamy pomysł na to i on jest cały czas wdrażany. W grę wchodzą elementy łączności, które będą usytuowane na wyższych obiektach i być może w przyszłości uda nam się ten element poprawić - powiedział nadbryg. Dariusz Matczak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP w Poznaniu.    

Ratownicy podsumowali ubiegły rok. Z przedstawionego raportu wynika, że strażacy bardzo często wyjeżdżali do pożarów. Najgroźniejszy był ten, który wybuchł latem w Puszczy Noteckiej. Ratownicy działali także przy usuwaniu skutków gwałtownych wiatrów i wyjeżdżali do wypadków drogowych. W tym roku do jednostek trafi nowy sprzęt.

- Planujemy zakup nowych pojazdów, wymianę pojazdów - samochodu średniego w jednostce w Trzciance i samochodu rozpoznawczo-ratowniczego - mówił st. bryg. Maciej Kubacki, Komendant Powiatowy PSP w Czarnkowie.

2023 rok będzie także obfitował w szkolenia strażaków ochotników. Odbędą się ćwiczenia w lasach i na jeziorach. Strażacy mają w planie również przeprowadzenie akcji prewencyjnej skierowanej do mieszkańców powiatu.       

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group