Co dalej z dworcem w Trzciance?

27.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
739---50
Przeciągają się rozmowy samorządowców z przedstawicielami kolei. Chodzi o przekazanie dworca PKP.

Ma tam powstać gminne centrum przesiadkowe oraz miejsce spotkań seniorów i organizacji pozarządowych. Gmina Trzcianka miała przejąć działki od PKP jeszcze w zeszłym roku. Ten zabieg jednak się nie udał. Teraz burmistrz wezwał przedstawicieli spółki do podjęcia zdecydowanych działań.  

– Zakładamy, że będzie to ten rok. Gdyby był jakiś poślizg, oczekujemy na zgodę na dysponowanie tymi nieruchomościami na cele projektowe, żeby już móc zacząć działać projektowo – mówi Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Trzcianeccy urzędnicy planują, że za kilka lat przy ul. Roosevelta ma powstać Centrum Usług Społecznych, czyli miejsce spotkań seniorów i organizacji pozarządowych. Znajdzie się tam także przestrzeń na autonomiczne centrum przesiadkowe. Mieszkańcy będą mogli zostawić swoje auta i pojechać pociągiem lub autobusem do pracy czy szkoły.

– To jest znakomity kapitał na przyszłość. Masy ludzi, które przetaczać się będą i będą odjeżdżać z tego dworca, są funkcją, która również będzie musiała być zachowana – wyjaśnia architekt Paweł Hałaburda.

I dodaje, że obecne budynki mają wiele mankamentów. W najbliższych tygodniach eksperci ocenią także stan techniczny budynku. Budowlańcy będą musieli też rozgraniczyć funkcję dworca i funkcję centrum społecznego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group