W pożarze stracili cały dobytek. Ruszyła zbiórka pieniędzy

24.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
899---50
Cały dobytek straciła w pożarze sześcioosobowa rodzina z Wielenia. Zostali bez dachu nad głową. 17-letniej Kindze, dla której była to rodzina zastępcza, grozi pobyt w placówce opiekuńczo-wychowawczej.
 
Ogień pojawił się nagle. Najpierw były kłęby dymu, później szybka ewakuacja. Rodzina chciała uratować choć część dobytku. Zdążyli wynieść tylko i tak już nadpalony karton po telewizorze.  

– Powiedziałam cioci, że jest pełno dymu i było ten dym czuć w mieszkaniu coraz bardziej. Ciocia zaczęła rozglądać się, czy nic się w domu nie zapaliło – wspomina Kinga Miała, poszkodowana przez pożar.  

Ogień strawił wszystko, m.in.: pralkę, lodówkę, ubrania, dokumenty i pieniądze. Rodzina została bez środków do życia.  

– Przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowało się 8 osób. 7 z nich zostało zabranych do szpitala celem weryfikacji ich stanu zdrowia – mówi str. Joanna Kowalczyk, rzecznik prasowy PSP w Czarnkowie. 

Do czasu pożaru rodzina była dla 17-letniej Kingi rodziną zastępczą. Mieszkali w skromnym, wynajętym mieszkaniu. Teraz Kinga, z uwagi na wiek, ma trafić do domu dziecka. Urzędnicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzciance powiadomili już sąd, który najprawdopodobniej umieści dziewczynę w placówce opiekuńczo-wychowawczej. 

Rodzina złożyła wniosek o tymczasowe mieszkanie. Urzędnicy z Wielenia każą czekać. Pomóc mogą jednak wszyscy. W Internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Rodzinie brakuje m.in. ubrań, sprzętu AGD i mebli.  
 
LINK DO ZBIÓRKI

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group