Jaką czapkę i szalik wybrać dla dziecka?

12.01.2023   Autor: Artykuł sponsorowany
---

Chociaż tegoroczna jesień do tej pory była wyjątkowo łagodna, w ostatnim czasie coraz mocniej można odczuć zapowiedzi zbliżającej się zimy. Długie wieczory, pochmurne niebo i przymrozki przypominają nam, że zima jest tuż-tuż. To już zatem ostatni dzwonek na skompletowanie dziecięcej garderoby na mroźne miesiące. Jaka czapka dziecięca i szalik najlepiej sprawdzi się w okresie zimowym? Właśnie o tym mówimy w dzisiejszym artykule!

Szalik i czapka dziecięca na zimę – jaki materiał będzie odpowiedni?

Mniej doświadczeni rodzice, szukając akcesoriów odzieżowych na zimę dla swoich dzieci, często największe problemy mają z określeniem materiału, z jakiego powinna być wykonana czapka dziecięca czy ciepły szalik.

Gdyby spytać starszych osób, z czego ich zdaniem powinny być wykonane czapka z szalikiem dla dziewczynki i chłopca, prawdopodobnie większość z nich odpowiedziałaby: z wełny. Faktycznie, swego czasu wełniana czapka dziecięca była niemalże oczywistością – wełna znakomicie chroni przed siarczystym mrozem, a dodatkowo, nie zatrzymuje wilgoci, więc nie sprzyja przepacaniu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jednocześnie jest to materiał gryzący i drapiący, co u bardziej wrażliwych dzieci może powodować duży dyskomfort i frustrację.

Jeśli chodzi o naturalne materiały, najlepsza będzie bawełniana czapka i szalik dla chłopca od Coccodrillo lub innej uznanej marki. Bawełna, podobnie jak wełna, dobrze ogrzewa ciało, przepuszcza powietrze, a dodatkowo, nie „gryzie” i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Czapka z szalikiem dla dziewczynki lub chłopca – co z materiałami syntetycznymi?

W wielu sklepach można znaleźć czapki, szaliki i inne odzieżowe akcesoria zimowe dla dzieci wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester czy akryl. Jak należy traktować tego typu produkty?

Akryl powszechnie uważany jest za najlepszą – tzn. tanią, a także stosunkowo podobną do oryginału – alternatywę dla wełny. I faktycznie akryl przypomina wełnę, jednak nie zapewnia tak dobrego komfortu cieplnego i nie jest chłonny (czyli może sprzyjać nadmiernemu poceniu się). Z tego względu lepiej traktować go jako ewentualny dodatek w składzie czapki lub szalika bazującego na bawełnie, a nie jako samoistny materiał, z którego wykonano dany produkt. Dobrym rozwiązaniem może też być bawełniana czapka dziecięca z domieszką poliestru, zwiększającego wytrzymałość akcesoriów odzieżowych.

Czapka i szalik dla chłopca od Coccodrillo – najlepsze akcesoria dla Twojej pociechy

Pamiętaj, że wybierając akcesoria zimowe dla dzieci, trzeba zwracać uwagę nie tylko na materiał, z jakiego zostały one wykonane, ale także na ich wygląd. W sklepach odzieżowych dla dzieci, takich jak Coccodrillo, możesz znaleźć zarówno tradycyjne szaliki dziecięce, jak i modne, oryginalne kominy.

Jeśli chodzi o nakrycia głowy, niezmiennie dużą popularnością cieszy się klasyczna czapka dziecięca, a także czapka z pomponem lub tak zwana pilotka, czyli zapinana od spodu czapka okrywająca uszy. Obecnie wybór jest na tyle różnorodny, że bez problemu znajdziesz modele idealne dla Twojego dziecka!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group