Druhowie z OSP w Prosnej będą mieć nową remizę

09.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
839---597
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Prosnej koło Budzynia będą mieli nową remizę. Stary budynek swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Wąski garaż pozbawiony sanitariatów nie spełnia już strażackich wymogów.  
 
– Od paru ładnych lat konsekwentnie realizujemy program modernizacji, czy też remontów kapitalnych i budów nowych remiz na terenie naszej gminy. To jest jednostka OSP, która będzie kończyła cały cykl realizacji tego programu. Nie warto było tego remontować. Zapadła decyzja o budowie kompletnie nowej i wyburzeniu starej, także będzie to zupełnie nowy obiekt. Będzie sala garażowa, będzie zaplecze socjalne i sala spotkań, czy też izba muzealna - tłumaczy Marcin Sokołowski, burmistrz Budzynia. 


 
Remiza powstała jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku. Jak na tamte czasy była bardzo innowacyjnym budynkiem. Jednak z biegiem lat zmieniło się wiele. Dziś nie spełnia już wymagań nowoczesnego obiektu. Nowa remiza stanie tuż obok świetlicy wiejskiej. Budowlańcy ogrodzili teren. Lada dzień wejdą na plac budowy.
Pierwotnie inwestycja miała kosztować 600 tysięcy złotych. Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych spowodowały, że dziś koszty są dwa razy większe. Budowa nowej remizy pochłonie ponad milion 200 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą w całości z budżetu gminy.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group