Przedszkole w Zakrzewie do generalnego remontu

03.01.2023   Autor: Kamil Kończewski
875---459
Termomodernizacja przedszkola im.  Królewny Śnieżki w Zakrzewie. To jeden z najstarszych budynków w gminie. Od dawna czekał na remont. 

Budynek, w którym mieści się przedszkole został wybudowany w 1912 roku. Kiedyś mieściła się tam niemiecka szkoła. Obecnie jest objęty ochroną konserwatora zabytków. Będzie to pierwszy w historii remont generalny tego obiektu. 

- Przynajmniej będziemy mieli proste podłogi, normalne ogrzewanie. Już ma być ogrzewania podłogowe. Więc to dla nas jest duży plus. Wymiana okien, bo przedszkole też jest wysokim budynkiem, więc sale są dość spore i wysokie. Jeżeli jest zima, jest zimno na dworze to czuć, że jest to stary budynek - opowiada Hanna Lalik, dyrektor Przedszkola im. Królewny Śnieżki w Zakrzewie. 

 
   
Poza tym zainstalowana będzie fotowoltaika, a cała instalacja elektryczna zostanie wymieniona na nową. Zakrzewo otrzymało unijną dotację na termomodernizację przedszkola w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.  
- Jest to kwota ponad 1 mln 300 tysięcy złotych. Koszt całej inwestycji będzie wynosił ponad 1 mln 600 tysięcy złotych. Gmina Zakrzewo już ogłosiła przetarg, czekamy na rozstrzygnięcie na wybór firmy, która będzie zajmowała się inwestycją - tłumaczy Marek Buława, wójt Zakrzewa. 

Gmina Zakrzewo dołoży do inwestycji brakujące 300 tysięcy złotych.  Prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group