Jaka będzie pogoda w święta?

24.12.2022   Autor: Redakcja
---
Pochmurna aura i opady deszczu. Tak będzie wyglądała pogoda w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Synoptycy prognozują także wysoką, jak na grudzień temperaturę. 
 
Jeżeli chodzi o pogodę na święta dla północy Wielkopolski, niestety nie będziecie wyjątkami. W całej Polsce będzie pochmurno i deszczowo. U was też tak będzie. Pogoda będzie bardziej po wodzie niż po lodzie. W sobotę spodziewamy się, że u was niemal cały dzień będą występowały opady deszczu. Będzie to strefa frontu atmosferycznego, który bardzo powoli będzie się przemieszczał. Będzie dużo chmur i cały czas będzie padało - mówi Ewa Łapińska, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.  
 
Niebezpiecznie zrobi się także na drogach. Meteorolodzy spodziewają są gęstych mgieł. W nocy z soboty na niedzielę temperatura utrzyma się na poziomie plus 1 stopnia Celsjusza. W niedzielę mniej deszczu, ale tak samo dużo chmur jak w Wigilię. Na termometrach pojawi się maksymalnie 5 stopni. W drugi dzień świąt przez region przetoczy się kolejny front z ulewnymi opadami deszczu. Będzie cieplej. Na termometrach nawet 8-9 stopni.  
Przeczytaj więcej o: pogoda, święta, pochmurno, deszcz, Boże Narodzenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group