25. rocznica ostatniego lotu Tygryska w Pile

12.12.2022   Autor: Redakcja
346---312
25 lat temu z pilskiego lotniska odleciały samoloty odrzutowe, w tym i "Tygrysek". Z tej okazji Pilskie Muzeum Wojskowe zaprasza na spotkanie z ludźmi, którzy uczestniczyli w pożegnaniu samolotów Su-22. 

W najbliższą sobotę,17 grudnia upływa 25. lat od odlotu samolotów odrzutowych z Piły. 

- Po decyzji o likwidacji stacjonującego na pilskim lotnisku 6. Pułku Lotnictwa Myśliwsko–Bombowego, dnia 17 grudnia 1997 roku prawie wszystkie samoloty Su-22 odleciały z Piły do innych pułków. Tego dnia również został pożegnany przez techników na Centralnej Płaszczyźnie Postoju Samolotów (CPPS) nasz Tygrysek. Technicy żegnali swoje samoloty umieszczając na ich kadłubach okolicznościowe napisy i hasła, a nawet kilka wersów piosenki pod tytułem: „Gdy mi Ciebie zabraknie”. Był to bardzo smutny dzień w historii pilskiego pułku - przypomina historię Przemysław Olszyński, dyrektor Pilskiego Muzeum Wojskowego. 
Z tej okazji Tygrysek w samo południe opuści hangar. Na jego kadłubie będzie odtworzony okolicznościowy napis. Będzie to okazja do wspomnień i spotkań z ludźmi, którzy uczestniczyli w pożegnaniu samolotów 25 lat temu. Spotkanie na dużym placu na pilskim lotnisku przy skarpie w godzinach od 12:00 do 15:00.

fot. archiwum Pilskiego Muzeum Wojskowego   

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group