Te filmy zachęcające do segregacji odpadów trzeba zobaczyć!

28.11.2022   Autor: Artykuł sponsorowany
1521---455
Związek Międzygminny „PRGOK” otrzymał dotację z WFOŚiGW w Poznaniu dotację na realizację filmów informacyjno – edukacyjnych na temat prawidłowego postępowania z odpadami.

Jak prawidłowo segregować odpady? Co się dzieje z moimi odpadami, gdy zabierze je śmieciarka? Czym jest PSZOK? Jak wyprodukować „czarne złoto”? Po co wszystko wyrzucać, skoro wiele rzeczy można jeszcze wykorzystać? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w filmach informacyjno-edukacyjnych, nagranych przez Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”.

W sumie powstało pięć filmów, które odpowiadają na najczęściej zadawane przez mieszkańców pytania oraz rozwiewają wątpliwości i pokazują problemy z segregacją, jakie popełniamy najczęściej, jednocześnie wskazując co zrobić, żeby tych błędów uniknąć. Poszczególne odcinki zostały podzielone na tematy: „Jak prawidłowo segregować odpady?”, „Co się dzieje z moimi odpadami?”, „Korzystam z PSZOK-u i nie wystawiam odpadów przy altanie”, „Dlaczego warto kompostować bioodpady?”, „Jak ograniczyć ilość odpadów?”. Filmy dostępne są na stronie internetowej https://prgok.pl/edukacja/audycje/filmy-edukacyjne/374;filmy-na-temat-prawidlowej-segregacji-odpadow oraz były emitowane w TV ASTA.

– Znacznie łatwiej zapamiętujemy film niż tekst, dlatego zdecydowaliśmy się na taką formę prowadzenia edukacji ekologicznej. Filmy w prosty sposób przekazują informacje na temat najważniejszych zagadnień związanych z gospodarką odpadami. Przekaz trafia do każdego, zarówno do dorosłych, jak również do najmłodszych mieszkańców. Zachęcam do oglądania – mówi Elżbieta Sieg, Przewodnicząca Zarządu Związku Międzygminnego „PRGOK”.
W filmach występują pracownicy Biura ZM „PRGOK”, osoby, które na co dzień mają kontakt z mieszkańcami i odpowiadają na ich pytania. Do współpracy zostali zaproszeni również przedstawiciele operatora – firmy Altvater Piła, dzięki czemu można zobaczyć jak wygląda linia sortownicza i składowisko odpadów w Kłodzie koło Piły. Z kolei dzięki uprzejmości spółki Gwda możemy zobaczyć jak wygląda kompostownia. Do współpracy została zaproszona także Fundacja Pszczoła, której prezes Bożena Wola pokazuje dlaczego warto założyć kompostownik.

Audycje powstały w ramach realizacji kampanii „Edukacja ekologiczna mieszkańców gmin Związku Międzygminnego „PRGOK” poprzez realizację filmów informacyjno – edukacyjnych na temat prawidłowego postępowania z odpadami”, dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Całkowita kwota produkcji i emisji filmów to 47 355 złotych, z czego 33 148,50 złotych to dofinansowanie z WFOŚiGW
w Poznaniu.
Przeczytaj więcej o: prgok,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group