Most w Okonku wreszcie po remoncie

22.11.2022   Autor: Kamil Kończewski
331---214
Dobiegł końca remont mostu przy ul. Niepodległości w Okonku. Prace trwały ponad półtora roku. Kierowcy wreszcie mogą się poruszać po mieście bez utrudnień.  
 
Przejazd łączący ul. Niepodległości i 1-Maja to przede wszystkim duże udogodnienie dla mieszkańców miasta. 

- Bardzo fajnie, bo ja na Kolejową jeżdżę i na 1-Maja. Fajnie, że otworzyli w końcu i czekam na to z utęsknieniem. Jak syn jeździ do pracy tam na stację, to musi różną drogą jechać, a tutaj prosto ładnie - mówią mieszkańcy Okonka.  
 
Przy okazji remontu mostu również przebudowano ul. Niepodległości. Na nowo został zagospodarowany teren przystanku autobusowego oraz powstał nowy parking. Przed pracami budowlanymi most miał spore ograniczenia. Nie mogły po nim się poruszać pojazdy, których masa przekraczała 3,5 tony. Po remoncie nie ma już żadnych ograniczeń. Ale to nie jedyne udogodnienie. 
- Okonek się wzbogacił w ścieżki rowerowo-piesze. Ten most był takiej szerokości jak jest jezdnia. A teraz proszę zobaczyć z jednej i drugiej strony przez most można przejechać rowerem jak również przejść się pieszo. Czyli ścieżka rowerowo-piesza aż do końca ulicy 1-Maja - tłumaczy Andrzej Jasiłek, burmistrz Okonka. 
 
Remont mostu oraz przebudowa ulicy Niepodległości kosztowała 7,5 miliona. Z czego 3 miliony pochodziły z rządowego Funduszu Dróg Lokalnych, natomiast 4,5 miliona z budżetu miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group