Targi Edukacyjne i Targi Pracy i Kariery

21.11.2022   Autor: Artur Maras
---226
Targi Edukacyjne oraz Targi Pracy i Kariery odbędą się w Pile w piątek i sobotę 25 i 26 listopada. W ciągu dwóch dni będzie można zapoznać się m.in. z ofertą edukacyjną szkół i uczelni wyższych oraz ofertami pilskich pracodawców.  
 
Osobisty kurator cyfrowy, projektant śmieci czy manager ds. współpracy człowieka z maszyną. To tylko kilka przykładowych zawodów przyszłości o jakich już mówią eksperci. Niektóre zawody znikną za to bezpowrotnie lub będzie mniejsze zapotrzebowanie na przedstawicieli danych profesji. Wielu z nas, czeka w swoim życiu przebranżowienie. 
 
- Wszystko się zmienia. Potrzeby się zmieniają, ludzie się zmieniają, generalnie rynek się zmienia. Jesteśmy uzależnienie każdy od każdego. Mówię o branżach, instytucjach i aby cały czas być na topie i nadążać warto się rozwijać i inwestować w siebie - mówi Wioletta Żybort z Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski. 
 
Tak aby za tymi zmianami nadążyć. W związku z tym zmienia się myślenie o kształceniu i to już na szczeblu szkół podstawowych czy średnich.  
 
- Nie zawsze to co było modne, oblegane, mam tu na myśli kierunki, lat temu 10 czy 15 zyskuje dzisiaj pewna aprobatę wśród młodzieży. A niektóre firmy funkcjonują bez zmiany profilu np. od lat 20-30. My patrzymy w przyszłość - zapewnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Tą przyszłością jest budowane przy ul. Ceglanej Centrum Innowacji Technologicznej. Powstanie tu 20 pracowni, które będą kształcić przyszłych specjalistów dla przemysłu, takich jak automatyk czy informatyk. Powiat pilski pozyskał na tę inwestycje ponad 24 mln złotych. Całkowity koszt zamknie się w 30 mln. Zmiany w podejściu do kształcenia wdać także na uczelniach. Niektóre z nich stawiają nacisk nie tylko na teorię, ale także na praktykę, oferując studia dualne.  
 
 
- To jest taka sytuacja win-win dla obu stron, bo z jednej strony nasi studenci równolegle studiują i pracują, zapoznają się z najnowszymi technologiami w poszczególnych branżach przemysłu, które funkcjonują - wyjaśnia Paweł Dahlke, prorektor ds. jakości kształcenia i studentów ANS w Pile. 
 
Jakie branże funkcjonują w Pile oraz jaka jest oferta edukacyjna pilskich szkół, będzie można dowiedzieć się w trakcie dwudniowych targów kariery organizowanych przez miasto. W piątek 25 listopada od 12:30 w budynku dawnego Inwest-Parku przy ul. Dąbrowskiego 8 w Pile rozpoczną się targi edukacyjne.  
 
- Spotkania z doradcami, testy kompetencji, ponieważ młodzież poszukuje odpowiedzi na pytania co dalej, jak zaplanować przyszłość zawodową. To nie są łatwe pytania w tym wieku i mimo, że temat się powiela to kolejne roczniki je sobie zadają - tłumaczy Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.
 
Z kolei w sobotę 26 listopada od godz. 10 rozpoczną się Targi Pracy i Kariery. Na stoiskach lokalnych firm, będzie można zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, skorzystać z porad doradcy zawodowego czy warsztatów. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group