Remont drogi Piła - Kotuń

17.11.2022   Autor: Artur Maras
---
Ruszył remont ponad 2 km drogi na Kotuń. Prace nabierają rozpędu, jednak kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, które potrwają co najmniej do końca tygodnia. Wprowadzono tam ruch wahadłowy.  
 
- W ciągu ostatnich 5 lat na terenie gminy Szydłowo, w której położony jest m. in. Kotuń, około 900 inwestorów rozpoczęło budowę swoich domów jednorodzinnych. To jest średnio licząc z rodzinami 3-4 tys. mieszkańców. Dla porównania w tym samym czasie w gminie Piła takich pozwoleń wydaliśmy 3 krotnie mniej, w granicach 200. Widzimy więc, że gmina Szydłowo staje się w pozytywnym tego słowa znaczeniu sypialnią dla wielu pilan, co wymaga dużych inwestycji drogowych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 
 
Robotnicy kładą pierwszą warstwę nawierzchni. Ruch prowadzony będzie tu wahadłowo, co najmniej do poniedziałku. W późniejszym okresie położona będzie druga warstwa. Powiat remontuje tę 2 km drogę za ponad 1,5 mln złotych. Przeważająca część tych pieniędzy pochodzi z Polskiego Ładu. W przyszłości władze powiatu pilskiego chcą tu wybudować wraz z wójtem Szydłowa ścieżkę rowerową. 
 
 
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group