Policyjny pościg za naćpanym kierowcą 

17.11.2022   Autor: Redakcja
416---110
30-latek uciekał przed policją. Był pod wpływem amfetaminy. Ma też pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. 

Policjanci z Łobżenicy w miniony wtorek zauważyli opla, którego kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi ruszyli za nim. Kierowca początkowo nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, a później zaczął uciekać.

- Funkcjonariusze rozpoczęli pościg drogą prowadzącą z Łobżenicy do miejscowości Rudne. Mężczyzna próbował jechać środkiem jezdni uniemożliwiając policjantom wyprzedzenie jego samochodu. Po kilku kilometrach funkcjonariuszom udało się zrównać z pojazdem i zmusić kierującego do bezpiecznego zatrzymania. Po krótkiej chwili 30-letni mieszkaniec gminy Złotów był już w rękach mundurowych - relacjonuje st. sierż. Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy pilskiej policji. 
Mężczyzna posiadał aż pięć aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów wydanych przez Sąd Rejonowy w Złotowie.

- Podczas zatrzymania zachowanie 30-latka wzbudziło podejrzenia u policjantów. Wstępne badanie na zawartość narkotyków w organizmie kierującego wykazało obecność amfetaminy - dodaje policjant. 

Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z niezatrzymaniem się do kontroli drogowej oraz niestosowaniem się do orzeczonego przez sąd zakazu. Po otrzymaniu wyników laboratoryjnego badania krwi 30-latek odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group