Czeka nas ciepła zima - prognozują synoptycy 

11.10.2022   Autor: News4Media
743---199
Zdaniem synoptyków czeka nas ciepła zima. To dobra wiadomość, bo zaoszczędzimy na ogrzewaniu. Tym bardziej że wiele osób wciąż nie może kupić węgla.

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodne (IMGW) opublikował długoterminową prognozę pogody. Synoptycy przedstawili wstępne wyliczenia dla listopada i grudnia 2022 roku, a także stycznia 2023.

Zbliżająca się zima – według tej prognozy – ma być ciepła. W grudniu temperatury wzrosną nawet do 13 stopni Celsjusza, za to minimalna może wynieść nawet -14 stopni.

Zdaniem IMGW o białych świętach możemy raczej zapomnieć. A jeżeli już spadnie śnieg, to na krótko, bo stopnieje przez wysokie temperatury.

Ciepły ma być też styczeń. Średnia temperatura będzie o 2 stopnie wyższa od 30-letniej normy. Śnieg może padać, ale ze względu na temperaturę będzie znikał po kilku godzinach lub dniach. Podobnie będzie w lutym. A więc o prawdziwej zimie raczej możemy zapomnieć. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki temu zaoszczędzimy na energii.
A PGNiG-e na swojej stronie podpowiada, jak to zrobić. Proponuje, żeby zimą utrzymywać temperaturę około 20-22 stopni w pomieszczeniach, w których najczęściej przebywamy, 22-24 stopnie w łazience oraz 17-19 stopni w sypialni.

Do utrzymania odpowiedniej temperatury przydadzą się termostaty, które wciąż nie są powszechnie używane w wielu gospodarstwach domowych. A to rozwiązanie zapewnia spore oszczędności.

Ważne jest również uszczelnienie drzwi i okien oraz zakręcanie grzejników w czasie naszej nieobecności w domach lub przed snem, co przy cieplejszej zimie nie powinno być kłopotem.

fot. iStock

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group