MZK w Pile koryguje rozkład jazdy

29.09.2022   Autor: Artur Maras
1195---118

MZK w Pile koryguje rozkład jazdy autobusów. Po kontrowersjach wokół wrześniowych zmian w kursowaniu miejskich autobusów, przewoźnik wprowadza zmiany. Te wejdą w życie w sobotę 8 października.   

Wprowadzone we wrześniu zmiany rozkładów jazdy oraz tras niektórych autobusów, poprzedzały badania wykonane przez zewnętrzną firmę. Wynikało z nich, że układ komunikacyjny w mieście wymaga uporządkowania. Zmiany krytykuje jednak wielu pasażerów.  

-No gorzej. Nie dość, że 17 nam zabrali to jeszcze 6 nie jeździ, dajcie spokój. 
- różnie, bo np. siostra cieszy się, że może dojechać z Placu Inwalidów na cmentarz a nie było takiej linii 
-kiedyś 16 jechała do szkoły do Salezjanów, do pracy, ludzie, pielęgniarki nie mogą dojechać dobrze do pracy, bo ani 9 nie leci ani 16 tylko jedna 1. Tak nie może być!
 - komentują. 

 
W związku z licznymi skargami i postulatami, Miejski Zakład Komunikacji raz jeszcze przeanalizował powakacyjny rozkład jazdy.

-Staraliśmy się to zrównoważyć, biorąc pod uwagę ilość mieszkańców w danym układzie komunikacyjnym - zapowiedział prezes MZK Tadeusz Majewski.

I tak od soboty 8 października w życie wchodzą korekty w rozkładzie pilskiego MZK.

- Wprowadziliśmy te możliwe do zrealizowania biorąc pod uwagę budżet, biorąc pod uwagę możliwości taborowe i obsadą, jeżeli chodzi o kierowców. Wprowadziliśmy te korekty, które zgłaszali nam mieszkańcy. Mówię tutaj szczególnie o tych związanych z dojazdami do szkół czy pracy. Szczegóły dostępne są na naszych stronach internetowych - dodaje Majewski
 

Największe zmiany dotyczą wydłużenia niektórych kursów linii nr 1, 8, 14 i 16.  Linia nr 5 wraca na ul. 14 lutego i 11 listopada. Nieznacznie zmieni się także trasa 12-tki. Zwiększy się także liczba kursów 15. MZK skorygował także godziny odjazdów niektórych autobusów, tak aby pasażerom było łatwiej przesiąść się na inna linię.  

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group