ZUS doradza jak niepełnosprawni mogą się odnaleźć na rynku pracy

20.09.2022   Autor: Artur Maras
---433
Osoby niepełnosprawne mogą być aktywne zawodowo – przekonuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jak mogą one odnaleźć się na rynku pracy? Doradzają eksperci w trakcie trwających dyżurów w ZUS.  
 
- Nam bardzo często wydaje się, że osoby z niepełnosprawnościami to są osoby, które są całkowicie niezdolne do pracy. Tak przecież nie jest. My właśnie dla tych osób, dla ich opiekunów, dla rodzin osób z niepełnosprawnościami organizujemy te dni. Wiele naszych spotkań odbywa się online. To jest propozycja dla tych osób, które nie mogą do nas bezpośrednio dojechać, mają problem z dojazdem lub znajdują się w takiej miejscowości, w której nie ma placówki ZUS. Te osoby proszę, aby zajrzały na nasza stronę internetową. Tam jest wykaz wszystkich spotkań i konsultacji - mówi Iwona Kowalska, rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. 
 
Dzisiaj specjaliści z wielu instytucji, w tym m. in. Urzędu Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia czy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej udzielali bezpłatnych porad w oddziale ZUS przy ul. Drygasa. W środę od 16 do 18 będą czekać na zainteresowanych w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Lelewela. Jednocześnie prowadzone są dyżury telefoniczne.  
27 września od 8-9 ekspert ZUS czeka na telefony związane z przyznawaniem renty socjalnej lub tej wynikającej z niezdolności do pracy (67 210 57 27). O to jak wyjechać za pośrednictwem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do sanatorium można dowiedzieć się dzwoniąc 22 września od 10-11 (67 210 57 80).  

Pracownicy ZUS w razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszają także na osobistą wizytę w oddziale.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group