Jedyne takie warsztaty w Polsce

16.09.2022   Autor: Artur Maras
1350---156

150 uczennic szkół muzycznych z całej polski przyjechało na warsztaty rytmiki do Piły. Uczestniczki mogą szlifować swoje taneczne umiejętności pod okiem najlepszych wykładowców w kraju. Trzydniowe wydarzenie zakończy się w sobotę.  
 

Zespół Szkół Muzycznych w Pile od wczoraj pęka w szwach. Do Piły na trzydniowe warsztaty przyjechała ponad setka uczennic specjalności rytmika ze szkół muzycznych średniego stopnia z całej Polski. Pilskie warsztaty... dają bardzo dużo, takie otwarcie na różne możliwości i na innych ludzi. Zajęcia grupowe otwierają duszę - powiedziała jedna z uczestniczek. -Wystukiwaliśmy rytm, przy tym świetnie się bawiąc i używając często głosu. Za pomocą różnych instrumentów tworzyłyśmy muzykę i stworzyłyśmy swój utwór - dodaje druga. 
 

Uczestniczki warsztatów uczą się kreatywności, wzbogacają swój warsztat muzyczny i doskonalą słuch. Uczą się także innego spojrzenia na muzykę.  

Muzyka do czasów Dalcroze’a była uczona sztywno, czyli jeżeli ktoś uczył się śpiewu to śpiewał, jeżeli ktoś uczył się grać na fortepianie, to od razu grał palcami na fortepianie, a Dalcroze stwierdził, że jak słuchamy muzyki to bardzo często nieświadomie zaczynamy się poruszać. Ktoś puka nogą, ktoś pstryka i Dalcroze mówi: to ciało jest pierwszym instrumentem! - tłumaczy muzyk, choreograf, pedagog Teresa Nowak


Zajęcia prowadzą pedagodzy z całego kraju, w tym także z uczelni muzycznych i szkół baletowych. Warsztaty w Pile organizowane są od 1993 roku. Odbywają się co dwa lata. Są najstarszymi i jedynymi tego rodzaju warsztatami w Polsce.

Odbywają się różnego rodzaju warsztaty dotyczące rytmiki, ale przybierają one inna formę. Tego typu forma, która jest adresowana dla uczniów i do pedagogów, bo jest to forma też doszkalająca nauczycieli specjalności rytmika, odbywa się tylko na terenie naszej szkoły - wyjaśnia nauczycielka w Zespole Szkół Muzycznych w Pile Urszula Jaworska

 Warsztaty potrwają do soboty.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group