Jedyna taka noc dzisiaj w Pile!

10.09.2022   Autor: AK
---

Metafizyczna Noc Artystyczna już po raz 8. w Pile. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Tymon Tymański. Prócz koncertów muzyki elektronicznej, awangardowej i reagge będą też filmy, w tym twórców z Piły.  
 

- Dzieje się bardzo dużo na świecie, ludzie mają otwarte umysły, teraz jeszcze przez tą pandemie jeszcze się to uruchomiło w ludziach takie pokłady pewnej niezależności artystycznej, ja uważam, że w tym tkwi siła każdego z nas, bo każdy z nas ma prawo tworzyć i każdy z nas ma prawo odbierać sztukę, taką jaką chce nie tylko tę mainstreamową - mówi Tomasz Perlicjan, Penetrator Mistycznych Przestrzeni Plastycznych.
 

Koncerty w Parku Miejskim rozpoczną się w sobotę od godz. 19.00. Na scenie w altanie na początek zagra swój set twórca muzyki elektronicznej Filip Świniarski - znany na świecie, a mniej w rodzinnej Pile. Później w altanie pojawi sią awangardowy pilski zespół Krew. Będą też prawdziwe dźwięki z kosmosu. Voices of the Cosmos – to dwóch muzyków i astronom, którzy wykorzystują nagrania z radioteleskopów i przetwarzają na muzykę elektroniczną. Koncertom towarzyszą pokazy video, wykorzystujące obrazy z teleskopów Hubbla i Webba. Będą też pokazy filmów w tym dwóch wypożyczonych przez łódzką filmówkę, a wyreżyserowanych przez pilanina Zbigniewa Cholewickiego. W “Rezydencie” zagrał pomysłodawca Metafizycznej Nocy Artystycznej.  
 

A przed północą gwiazda wieczoru. Tymon Tymański, lider zespołów Miłość czy Kury, tym razem w solowym projekcie. W niedzielę wieczorem w klubie Scena artysta będzie miał spotkanie promocyjne. Jego książka “Sclavus” otrzymała nominację do nagrody Nike. Promocji książki będzie towarzyszył jego recital.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group