Ponownie ruszyły prace na ulicy Kamiennej w Pile

05.09.2022   Autor: Redakcja
242---284
Okoliczni mieszkańcy zgłaszali również do naszej redakcji, że na remontowanej ulicy Kamiennej nic się nie dzieje. Jak się okazuje drogowcy zostali "nieco zmobilizowani" przez starostę pilskiego i prace ruszyły dalej.
Od kilku miesięcy trwa remont ulicy Kamiennej w Pile. Jednak w ostatnim czasie okoliczni mieszkańcy zauważyli, że drogowców w rejonie prac jak na lekarstwo. W sobotę starosta pilski Eligiusz Komarowski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, "że musiał zadziałać" i ekipa wykonawcza została "nieco zmobilizowana". Prace ruszyły ponownie. 

Od 5 września kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Ruch pojazdów na odcinku 600 metrów będzie odbywał się po luźnej nawierzchni z kruszywa. Prace mają potrwać do 20 września, kiedy to drogowcy położą warstwę bitumiczną nawierzchni. 

Remont  obejmuje między innymi poszerzenie jezdni do 6 metrów, budowę chodników z peronami autobusowymi, budowę zjazdów do nieruchomości i skrzyżowań z drogami gminnymi. Powiat pozyskał na ten cel 4,5 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 2 mln zł dołożył z własnego budżetu. 

fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group