Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Pile

01.09.2022   Autor: Redakcja
436---41
Obchody 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej, odbyły się pod pomnikiem na placu Zwycięstwa. W uroczystości uczestniczyli mieszkańcy Piły, delegacje instytucji publicznych, szkól i organizacji pozarządowych, a honorową wartę przy pomniku wystawili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Uroczystość uświetnił apel poległych i salwa honorowa, kompanii reprezentacyjnej 104. Batalionu Ziemi Wałeckiej.

W imieniu mieszkańców i władz Piły hołd bohaterom złożyli: przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica i zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc, który w swoim wystąpieniu przypomniał, że II wojna światowa była czasem 6-letniego barbarzyństwa, a jej genezą była propaganda nienawiści wobec wyimaginowanych wrogów, jaką przez długie lata forsowały władze hitlerowskich Niemiec.
Krzysztof Szewc nawiązał również do wojny o niepodległość, którą z Federacją Rosyjską toczą obecnie Ukraińcy. Podkreślił jednocześnie przy tym, stwierdził również, że obecnie „historia się powtarza” oraz podkreślił, że my współcześni musimy z przeszłości wyciągnąć wnioski i aktywnie reagować zarówno na wszelkie przejawy propagandy nienawiści, jak i sprzeciwiać się aktom barbarzyństwa i bestialstwa wymierzonego przeciwko niewinnym ofiarom.

Wcześniej zastępca prezydenta Piły Krzysztof Szewc i przewodnicząca Rady Miasta Piły, oddali hołd Bronisławowi Wilbikowi, pilaninowi który we wrześniu 1939 roku bronił Westerplatte.

fot. i opr. Urząd Miasta w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group